We wszystkich przypadkach można zwrócić się również do linii lotniczej o pomoc w rozwiązaniu problemu. W UE obowiązuje rozporządzenie 261/2004, więc linia lotnicza udzieli Ci pomocy bez kierowania Cię do biura podróży, nawet jeżeli masz bilety lotnicze zakupione w witrynie internetowej biura podróży.

Jeśli będziemy Ci pomagać z roszczeniem o zwrot pieniędzy, nadal jest to obowiązek linii lotniczej i to ona będzie odpowiadać za Twoje roszczenie. Alternatywnie z prośbą o zwrot pieniędzy możesz zwrócić się bezpośrednio do linii lotniczej.

Jeśli masz bilet zakupiony u nas, linia lotnicza dokona zwrotu pieniędzy na nasze konto. Gdy już otrzymamy płatność, przekażemy ją na Twoją pierwotną formę płatności.

W Szwecji, gdzie mieści się nasza siedziba, Urząd ochrony konsumentów wydał publiczne oświadczenie w sprawie obowiązku linii lotniczych do pomagania swoim klientom i zakazie odsyłania ich do biur podróży. Jeśli zwrócisz się do nas o pomoc, dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc, natomiast musimy przestrzegać zasad i ograniczeń linii lotniczych.