Wszystkimi zapytaniami zajmujemy się w kolejności ich wpływu. Skontaktujemy się, gdy tylko będziemy mieć nowe informacje w Państwa sprawie.

Czas obsługi niektórych zgłoszeń i kontaktu z niektórymi liniami lotniczymi szacuje się obecnie na co najmniej 6–8 tygodni, jeśli nie dotyczą one lotu w najbliższej przyszłości. W zależności od wielkości opóźnienia po stronie linii lotniczej realizacja zwrotu pieniędzy może trwać od 2 do 8 tygodni, a w skrajnych przypadkach nawet dłużej.

Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami przed skontaktowaniem się z nami:

Aby sprawdzić status swoich lotów, zalecamy sprawdzenie bezpośrednio w serwisie internetowym linii lotniczej przed skontaktowaniem się z nami.

We właściwej witrynie internetowej można też sprawdzić, czy dana linia lotnicza przewiduje zwrot pieniędzy lub dopuszcza zmiany rezerwacji, ponieważ niektóre linie lotnicze przestały oferować zwrot gotówki za odwołane loty. Zamiast tego proponują alternatywy, takie jak vouchery lub możliwość zmiany rezerwacji.

Prosimy o wyrozumiałość — czas oczekiwania może być dłuższy niż normalnie.

Jeśli Państwa sprawa jest już w toku, prosimy o powstrzymanie się od kontaktu telefonicznego i wysyłania wiadomości e-mail, ponieważ może to wydłużyć ogólny czas przetwarzania zgłoszeń.

We wszystkich przypadkach można zwrócić się również do linii lotniczej o pomoc w rozwiązaniu problemu. Jest ona zobowiązana do udzielenia pomocy, gdy doszło do odwołania lotu, nawet jeśli bilety zostały zakupione za pośrednictwem biura podróży.

W przypadku anulowania rezerwacji:

Jeśli nie otrzymali Państwo od nas wiadomości e-mail z anulowaniem rezerwacji na 72 godziny przed odlotem i nie chcą Państwo skorzystać z tego biletu, prosimy skontaktować się z linią lotniczą, aby go anulować.